Sobota, 29 Březen 2014 21:11

Plzeň udělala důležitý krok ke konečnému triumfu

Triglav pojišťovna extraliga – nadstavba – 1. – 6. místo – 3. kolo

Jičín – Plzeň 21:22 (9:11)

Ve třetím kole nadstavbové části házenkářské extraligy na sebe narazil úřadující mistr z Jičína a v současné době největší aspirant na mistrovský titul probíhajícího ročníku 2013/2014, Plzeň. Prakticky celé utkání přineslo naprosto vyrovnanou bitvu, v níž se oba celky střídaly ve vedení. V první půli ale přeci jen tahali za delší konec provazu házenkáři plzeňského Talentu, kteří byli ve vedení častěji a do kabin odcházeli za pro ně příznivějšího stavu 11:9. Po změně stran ale zaveleli Jičínští i ve značně oslabené sestavě k ofenzivnímu náporu a v polovině druhé třicetiminutovky svítil na ukazateli stav 16:14. Poslední čtvrtina utkání nabídla pravou házenkářskou bitvu se šťastnějším koncem pro Západočechy. Ti vstřelili v poslední minutě rozdílovou branku na 21:22 a v posledních vteřinách tento nejtěsnější náskok uhájili. V utkání, kterému by vzhledem k celkovému průběhu slušela remíza, se tak radovali hosté a opět udělali důležitý krok ke konečnému triumfu.

• Nejslepší střelci domácích: Skopal 10/4, Hlava 5, Kvasnička 2
  • Nejlepší střelci hostů: Škvařil M. 8/3, Šindelář 4, Tonar 3, Škvařil J. 3
  • Sedmimetrové hody: 5/4 – 6/3
  • Vyloučení: 7 – 6
  • Rozhodčí: Pavlát, Točík