Další dva body pro házenkáře Plzně

Leoš Petrovský se dnes tisícovce diváků předvedl čtyřmi trefami. Leoš Petrovský se dnes tisícovce diváků předvedl čtyřmi trefami. Foto Hynek Sladký

Triglav pojišťovna extraliga - o 1. – 6. místo – 4. kolo

Plzeň – Hranice 29:22 (16:8)

Další dva body na už tak dost vysokou hromádku přisypali házenkáři Plzně. V souboji s prozatím bronzovými Hranicemi kráčeli k suverénnímu vítězství od prvních minut. Po první čtvrthodině hry vedli domácí nad soupeřem 8:1 a osmibrankové vedení si pak udržovali až do přestávky. Po vydařeném úvodu druhé půle narostlo vedení Západočechů dokonce do třináctibrankových rozměrů, v poslední desetiminutovce sice Cementáři zabrali a pětibrankovou šňůrou manko stáhli (26:18), náskok domácích byl ale natolik jednoznačný, že ani závěrečná čtyřbranková šňůra Hranic neznamenala víc, než kosmetickou korekci na konečných 29:22.

• Nejlepší střelci Plzně: Škvařil M. 5, Linhart 5, Škvařil J. 4, Vinkelhöfer 4/
  • Nejlepší střelci Hranice: Galus 6/4, Čadra 5, Rachač 4/2
  • Sedmimetrové hody při hře: 3/2 – 4/4
  • Vyloučení: 4 – 6