Dva tradiční východomoravští soupeři

V dresu Karviné Užek V dresu Karviné Užek Foto Ivo Dudek

Triglav pojišťovna extraliga – nadstavba – 7. – 12. místo – 4. kolo.

Karviná – Zubří 28:27 (15:12)

Ve čtvrtém kole se v neděli dopoledne utkali házenkáři Zubří a Karviné, dva tradiční východomoravští soupeři. Zápas byl po celých šedesát minut velmi vyrovnaný, o krok napřed byli ale častěji karvinští házenkáři, kteří byli i papírovým favoritem tohoto utkání. Nejvýraznější náskok si domácí házenkáři vypracovali minutu před koncem první půle, kdy se soupeři utrhli na vzdálenost pěti gólů (15:10). Začátek druhé půle se ale vyvedl Valachům, kteří mezi 36. a 42. minutou nasázeli do sítě Karviné šňůru pěti tref a znovu bylo vyrovnáno (18:18). Potom se oba celky přetahovaly o minimální náskok a v 59. minutě sahali po těsné výhře házenkáři Zubří (26:27), poslední minutu ale zvládli lépe domácí. Po vyrovnání z ruky Užeka přidal vítěznou trefu Vala a Karviná slavila výhru 28:27, i když za přílišnou snahu zabránit soupeři skórovat zaplatil Vučkovič červenou kartou.