Neděle, 27 Duben 2014 21:44

Lovosice si z východu republiky odvezli vítězství

Trenér Šuma svůj tým na výběr Frýdku dobře připravil a z východu republiky si tak odvezl vítězství. Trenér Šuma svůj tým na výběr Frýdku dobře připravil a z východu republiky si tak odvezl vítězství. Foto Zdeněk Šrubař

Triglav pojišťovna extraliga – nadstavba 1. – 6. místo – 6. kolo

Frýdek-Místek – Lovosice 25:28 (9:16)

Poslední dvě utkání šestého nadstavbového kola byla na programu v neděli odpoledne. Házenkáři Lovosic od začátku dávali najevo, že ze všech sil bojují o nejcennější medaile, na které mají stále velmi reálnou šanci dosáhnout. V prvním poločase zatopili pod kotlem a do přestávky odskočili soupeři z Frýdku na rozdíl sedmi gólů 16:9. Ve druhé půli své vedení zpočátku ještě navýšili (11:19, 12:23), potom ale domácí jejich nástup přibrzdili a zkorigovali zásluhou Klabana, Vaculy a Mynáře manko na 18:24. Náskok hostů byl ale i tak pohodlný a i přes zvýšený tlak domácích v posledních dvou minutách zápasu, udrželi vítězství Lovci tažení Chroustovským, Hesem a Jonášem na své straně.

Doplňkové informace

• Nejslepší střelci domácích: Petrovský 5, Klaban 4, Mynář 3, Kichner 3/2, Dyba 3
  • Nejlepší střelci hostů: Hes 5, Chroustovský 5/3, Jonáš 4
  • Sedmimetrové hody: 2/2 – 3/3
  • Vyloučení: 1 – 6