Plzeň slaví v Lovosicích mistrovský titul

Noví házenkářští mistři České republiky - Talent M.A.T. Plzeň. Noví házenkářští mistři České republiky - Talent M.A.T. Plzeň. Foto Alex Wipf

Triglav pojišťovna extraliga – nadstavba 1. – 6. místo – 7. kolo

Lovosice – Plzeň 28:29 (17:12)

Vstup do utkání měli jednoznačně lepší domácí házenkáři. Hosté se na hřišti rozkoukali až na konci první patnáctiminutovky a i potom tahali za kratší konec. Berka s Motlem diktovali tempo a o přestávce svítilo na ukazateli skóre čtyřbrankové vedení Lovců 16:12. Po návratu z kabin zaveleli hostující házenkáři k obratu. Hned po čtyřech minutách druhého poločasu volal trenér Šuma své svěřence na lavičku, aby se společně pokusili najít recept na přibrzdění rozjetého západočeského vlaku. První čtyři minuty druhého poločasu vyhrála Plzeň 4:0 a hosté se tak dotáhli na 16:17. Vyrovnat se jim ale povedlo až ve 47. minutě na 22:22. Bylo to poprvé od vyrovnaného stavu 9:9 v první půli. Do vedení 25:24 pak svůj tým poslal Blecha a nad Lovosicemi se začala stahovat mračna. Motl vedl svůj tým dál. Po neúspěšném střeleckém pokusu se ale přestalo rychlonohému reprezentačnímu křídelnílkovi dařit, naopak sérii výborných zákroků předvedl Motlík. Minutu a půl před koncem byl náskok hostů tříbrankový 29:26 a fanklub v hledišti začal oblékat trička s nápisem mistři. Lovosice se ještě dvěma brankami dotáhly na rozdíl jednoho gólu, čímž utkání ještě mírně zdramatizovaly, Talentu ale k zisku titulu stačil i bod za remízu, a tak utkání hosté v poklidu dovedli k závěru, který pro ně znamenal odpálení mistrovských oslav.