Neděle, 04 Květen 2014 23:59

Jičín učinil důležitý krok k čtvrtému místu

Triglav pojišťovna extraliga – nadstavba 1. – 6. místo – 7. kolo

Jičín – Frýdek-Místek 25:23 (13:11)

V neděli odpoledne přivítali házenkáři jičínského Ronalu doma celek Frýdku-Místku, tedy tým, se kterým ve všech třech dosud odehraných duelech prohráli, z toho dvakrát o jedinou branku. O motivaci tak měli domácí postaráno, jednalo se navíc o souboj dvou konkurentů v honbě za čtvrtou příčkou. V průběhu prvního poločasu se oba celky střídaly ve vedení, brankový rozdíl však ani jednou nebyl vyšší než dva góly. V závěrečných minutách byli aktivnější domácí, kteří šli do šaten za stavu 13:11. Na začátku druhé půle se Jičínští svému soupeři odpoutali na rozdíl čtyř gólů (18:14), Frýdecko-Místečtí ale nerezignovali a ukázali, proč patří do lepší skupiny extraligy. Hosté snížili na rozdíl dvou gólů, víc jim však domácí nedovolili. Jičínští dotáhli zápas do vítězného konce v poměru 25:23 a učinili důležitý krok k čtvrtému místu

• Nejslepší střelci domácích: Zeman 5, Král 4/3, Naimann 3
  • Nejlepší střelci hostů: Dyba 8, Kichner 5, Kalous 2, Strack 2, Klaban 2
  • Sedmimetrové hody: 3/3 – 1/1
  • Vyloučení: 3 – 3
  • Rozhodčí: Kavulič, Skružný