Čtvrtek, 08 Květen 2014 15:39

V Brně se celky podělily rovným dílem

Triglav pojišťovna extraliga – nadstavba o 7. – 12. místo - 7. Kolo, dohrávka

Brno - Karviná 26:26 (14:12)

Sváteční podvečer vyplnili extraligovou házenou házenkáři Brna a Karviné. Dohrávalo se sedmé nadstavbové kolo a body si v Brně celky podělily rovným dílem. Po celou první půli se dařilo lépe domácím, kteří se dostali před soupeře v 18. minutě bdokonce o pět branek (9:4). Karviná se ale dokázala sebrat a o šest minut později už za soupeřem zaostávala jen o branku (11:10). V závěsu za soupeřem se drželi hosté pak po zbytek poločasu a do kabin si nesli Královopolští jen dvoubrankový náskok. Ve druhém poločase se hra ještě více vyrovnala. Střelecky vynikal Hanták, který svými deseti trefami dlouho táhl Brno k plnému bodovému zisku. Nakonec ale tým, v jehož barvách zářili střelci Sliwka s Vančem, dosáhl pět minut před koncem na vyrovnání, i když ještě na začátku poslední desetiminutovky domácí vedli o tři. V závěru Karviná dokázala využít zaváhání kanonýra Hubáčka a v zápase urvala jeden bod.

• Nejslepší střelci domácích: Hanták 10, Hubáček 7
  • Nejlepší střelci hostů: Sliwka 9, Vančo 8
  • Sedmimetrové hody: 4/4 - 5/6
  • Vyloučení: 2 – 3
  • Rozhodčí: Hanák, Novotný