Dukla zvítězila rozdílem osmi branek

Zkušený Berka v souboji s lovosickou zdí. Zkušený Berka v souboji s lovosickou zdí. Foto Alex Wipf

Triglav pojišťovna extraliga – nadstavba 1. – 6. místo – 8. kolo

Dukla – Lovosice 29:21 (11:11)

Dramatický první poločas následovala druhá třicetiminutovka, kterou jednoznačně vyhráli domácí házenkáři. Lovci v minulém kole museli sledovat, jak Plzeňští na jejich palubovce bouchají lahve šampaňského, dnes odjeli s nepořízenou z Prahy. Přitom první poločas byl zcela vyrovnaný a krátce před přestávkou mohli jít do vedení právě házenkáři Lovosic (9:10). Hned na začátku druhého poločasu ale Dukelští začali budovat náskok, deset minut před koncem vedli o pět (21:16). Potom už Kotrč, Šůstek, Sviták a Rams pohlídali domácím vedení a zvlášť v závěrečném úniku, kterým zvýšili náskok na osm branek a zajistili svému týmu výhru 29:21.