Plzeň korunovala mistrovský titul kulatým vítězstvím

Mistři jsou doma a slaví se velkolepě. Mistři jsou doma a slaví se velkolepě. Foto Alex Wipf

Triglav pojišťovna extraliga – nadstavba 1. – 6. místo – 8. kolo

Plzeň - Jičín 30:18 (17:10)

Utkání v Plzni se vyvíjelo od začátku zcela jednoznačně. Po deseti minutách hry vedli Západočeši nad Jičínem 10:3! Pak se sice Jičín rozkoukal, nastartovanou Plzeň přibrzdil a její náskok už nenarůstal tak rychle. Do konce poločasu své vedení zvýšili domácí už jen o gól (17:10). I tak ale byli domácí na koni. Šindelář, Linhart a bratři Škvařilové se v pozici nově korunovaných mistrů před na české poměry neobyčejně početnou diváckou kulisou (1 150 diváků) předváděli ve výborném střeleckém světle a právě skvělá nálada domácích a touha předvést se před domácími fanoušky byla nejsilnějším hnacím motorem domácích. Vzdorovali sice Horut s Krahulcem, na začátku druhé půle zvedli ale házenkáři Talentu svůj náskok na deset branek a za mohutného povzbuzování fanklubu korunovali mistrovský titul kulatým vítězstvím 30:18.

• Nejslepší střelci domácích: Šindelář 5, Linhart 5, Škvařil M. 4
  • Nejlepší střelci hostů: Krahulec 6/3, Hošic 4, Kvasnička 3
  • Sedmimetrové hody: 2/1 – 3/3
  • Vyloučení: 2 – 1
  • Rozhodčí: Králíček, Letev
  • Diváků: 1 150
Naposled upraveno Úterý, 13 Květen 2014 16:03