Neděle, 11 Květen 2014 16:04

Házenkáři Přerova nenašli na Valachy recept

Triglav pojišťovna extraliga – nadstavba 7. – 12. místo – 8. kolo

Přerov – Zubří 31:33 (13:14)

Házenkáři Přerova ani v druhém nadstavbovém měření se Zubřím nenašli na Valachy recept a po vítězství Kopřivnice nad Brnem se ještě budou bát o svou účast v extralize v příští sezóně. Zubří se ujalo v Přerově vedení hned ve druhé minutě a záhy vedli Zubřané 4:1. Čtyřbrankovou ztrátu stáhli Přerované až v poslední minutě poločasu, kdy je Mužík s Hastíkem přiblížili na rozdíl gólu. Na dostřel se drželi Hanáci i v úvodu druhé půle a po 36. minutě dokonce překlopili vedení na svou stranu (19:17). Za Zubří se o vyrovnání ale za pár minut postaral Trifunovič (21:21) a dalších pět minut se přetahovaly oba týmy o minimální náskok. Zpět na svou stranu pak vedení definitivně překlopilo Zubří v 52. minutě a vypracovalo si čtyřbrankový náskok (29:33). V samotném závěru ještě Přerov o veledůležité body zabojoval, ale nepřiblížil se víc, než na dvě branky rozdílu a utkání tak skončilo vítězství Zubří 33:31.

• Nejslepší střelci domácích: Veřmiřovský 9/1, Frančík 9/1, Hastík 7
  • Nejlepší střelci hostů: Mičkal 7, Trifunovič 6, Horut 5
  • Sedmimetrové hody: 3/2 - 2/0
  • Vyloučení: 8 – 9
  • Červená karta: Hastík, Kašpárek
  • Rozhodčí: Nezbeda, Zelenka