Neděle, 11 Květen 2014 16:09

Zlín prohrál v Karviné nejtěsnějším možným rozdílem

Michalisko při jednom ze svých střeleckých pokusů. Michalisko při jednom ze svých střeleckých pokusů. Foto Ivo Dudek

Triglav pojišťovna extraliga – nadstavba 7. – 12. místo – 8. kolo

Karviná – Zlín 27:26 (12:14)

Po výborně rozehraném úvodním poločase prohráli házenkáři Zlína v Karviné nejtěsnějším možným rozdílem. Po celou první půli se Zlíňané drželi o krok před soupeřem, domácí pustili do vedení jen v 8. minutě za stavu 4:3. Na začátku druhého poločasu vedli hosté v Karviné dokonce o čtyři góly (13:17), obrat přišel po výpadku Zlína mezi 47. a 56. minutou. Tehdy předvedli házenkáři Baníku před domácím publikem šestibrankovou šňůru, na kterou nedokázali soupeři ani jedinkrát odpovědět, přestože se sešli k poradě v oddechovém čase. Na tento únik už hosté nezareagovali a výborně rozehrané utkání tak ztratili, když Karviné podlehli poměrem 26:27.

• Nejslepší střelci domácích: Vančo 7, Chudoba 7, Sliwka 3, Mlotek 3, Vučkovič 3
  • Nejlepší střelci hostů: Poloz 8, Kafka 7, Žůrek 3, Pavic 3
  • Sedmimetrové hody: 2/2 – 2/1
  • Vyloučení: 3 – 5
  • Rozhodčí: Kozler, Vaník