Zápas i skončil přesvědčivou výhrou Dukly

Momentka ze sobotního souboje Frýdku s Duklou Momentka ze sobotního souboje Frýdku s Duklou Foto Zdeněk Šrubař

Triglav pojišťovna extraliga – nadstavba 1. – 6. místo – 9. kolo

Frýdek-Místek – Dukla 17:26 (9:11)

Souboj posledních dvou celků horní šestky se odehrál ve Frýdku-Místku. Dukla se na východě České republiky rychle ujala vedení (1:5), domácí se ale podobně rychle rozkoukali, pětibrankovou šňůrou vývoj skóre otočili a dalších šest minut se oba celky přetahovaly o náskok. V posledních deseti minutách první půle se ale domácí střelecky odmlčeli a Dukla si do druhého poločasu nesla dvoubrankovou výhodu. Vedení pak Pražané ve druhé půli zvolna navyšovali a o svém vítězství rozhodli v úseku mezi 43. a 48. minutou (13:21). O šest minut později to bylo už o devět a za stejného rozdílu zápas i skončil přesvědčivou výhrou Dukly.

• Nejslepší střelci domácích: Dyba 6/4, Strack 3, Kichner 2, Kalous 2, Vacula 2
  • Nejlepší střelci hostů: Šůstek 8/4, Syřínek 5, Kotrč 4
  • Sedmimetrové hody: 6/5 – 5/4
  • Vyloučení: 5 – 5
  • Rozhodčí: Kosa, Švidernoch