Sobota, 17 Květen 2014 05:45

Lovosice nakonec obsadíly třetí příčku

Triglav pojišťovna extraliga – nadstavba 1. – 6. místo – 9. kolo

Jičín – Lovosice 27:27 (14:14)

V posledním domácím utkání sezóny přivítali házenkáři Ronalu svého tradičního soupeře, výběr Lovosic. První poločas nabídl naprosto vyrovnaný duel. Většinu hrací doby byli sice ve vedení domácí, ovšem rozdíl ve skóre byl maximálně dvougólový. V polovině první půle Lovosičtí poprvé otočili, jejich vedení však netrvalo dlouho a půle nakonec skončila spravedlivou remízou 14:14. Do druhého dějství vstoupili mnohem lépe hosté. Na jejich projevu bylo vidět, jak moc chtějí v Jičíně zvítězit a udržet se tak ve hře o konečnou druhou příčku. Než se domácí rozkoukali, prohrávali na konci 42. minuty 15:21 a vzhledem k tomu, co bylo vidět na hrací ploše, se zdálo býti rozhodnuto. Domácí se ale vzepjali k poslednímu náporu a z náskoku hostí začali pomalu ukrajovat. Na konci předposlední minuty šli Lovosičtí sice do dvoubrankového vedení, stav 25:27 jim dával velké naděje na výhru. V poslední minutě ale nejprve Kvasnička snížil na 26:27 a po ztrátě hostí se trefil dvě sekundy před koncem Král. Konečný stav 27:27 rozhodl o tom, že Jičínští skončí nejhůře pátí, Lovosice nakonec obsadí třetí příčku.

• Nejslepší střelci domácích: Zeman 8, Kvasnička 6, Naimann 5
  • Nejlepší střelci hostů: Landa 8, Motl 5/3, Malý 4, Berka 4
  • Sedmimetrové hody: 2/2 – 5/3
  • Vyloučení: 4 – 5
  • Rozhodčí: Macho, Hájek