Středa, 03 Září 2014 11:13

Západočeši v Karviné slavili první vítězství sezóny

Jan Užek v souboji s plzeňskou obranou. Jan Užek v souboji s plzeňskou obranou. Foto Ivo Dudek

Extraliga - 1. kolo

Karviná Plzeň 32:34 (19:13)

Karviná se držela ve vedení od prvních minut utkání. Ve 12. minutě se na krátko dostali do vedení házenkáři Plzně, potom už si budovali svůj náskok znovu domácí. Od soupeře z Plzně si drželi házenkáři Baníku tří až čtyřbrankový odstup a o přestávce byl jejich náskok šestibrankový. Přibližně od 40. minuty ale Plzeň manko stahovala a ve 48. minutě to bylo jen o gól (26:25), osmi minut před koncem pak Plzeň vyrovnala na 28:28 a utkání směřovalo k dramatickému závěru. Plzeň dokonce znovu překlopila vedení na svou stranu a Karviná byla tím týmem, který musel ztrátu dotahovat. Mistrovská Plzeň už ale šanci na úvodní body nepustila, a tak nakonec Západočeši v Karviné slavili první vítězství sezóny (32:34).

• Nejslepší střelci domácích: Veřmiřovský 11/2, Chudoba 6, Paululík 4, Hanish 4, Mlotek T. 3, Frančík 2, Užek 1, Gelnar 1
  • Nejlepší střelci hostů: Škvařil M. 11, Linhart 6, Blecha 4, Škvařil J. 4/1, Šindelář 3, Petrovský 3, Tonar 3
  • Sedmimetrové hody: 3/2 – 3/1
  • Vyloučení: 4 – 7
  • Rozhodčí: Horáček, Novotný