Extraligový nováček z Litovle těsně podlehl Dukle

Foto ze zápasu Foto ze zápasu

Extraliga - 1. kolo

Tatran Litovel – Dukla Praha 22:23 (10:15)

Extraligový nováček z Litovle vstoupil do nejvyšší soutěže odvážně a proti čtvrtému týmu uplynulého ročníku Dukle Praha ještě v 15. minutě vedl. Pak podle trenéra domácích Lubomíra Krejčíře jeho svěřenci platili takzvanou nováčkovskou daň a předali vedení soupeři, který ho navýšil až na rekordní rozdíl šesti branek na začátku druhé půle. Poté však domácí zlepšili obranu, nastavili systém 0-6 a začali snižovat. V 53. minutě se přiblížili na dostřel jediného gólu ve skóre. A drama gradovalo v báječné atmosféře v posledních minutách, ba sekundách zápasu. V 60. minutě domácí vyrovnali. Jenže na bod přece jen nedosáhli, pět sekund před koncem utkání zajistil Dukle vítězství Diedonné Mubenzem. V domácím dresu se po roce vrátil k aktivní kariéře David Juříček, čtyřnásobný nejlepší házenkář republiky.

• Nejslepší střelci domácích: Konšel 8/3, Šmíd 4, Dolák 3, Schmalz a Barabáš po 2, Havlíček, Juříček a Pohlmann po 1
  • Nejlepší střelci hostů: Reichl 5, Rams 4/4, Mubenzem a Šůstek po 4, Kotrč 3, Sviták 2, Syřínek 1
  • Sedmimetrové hody: 3:4
  • Vyloučení: 7:8
  • Rozhodčí: Michal Nezbeda, Václav Zelenka