Neděle, 05 Říjen 2014 17:19

Gratulujeme domácímu Frýdku k vítězství

Extraliga - 5. kolo

SKP Frýdek-Místek – HBC Ronal Jičín 23:17 (11:10)

Házenkáři Jičína sice vstoupili do utkání dobře, rychle se ujali tříbrankového vedení. Už ve 20. minutě ale domácí vyrovnali na 7:7 a následně překlopili vedení na svou stranu. Na začátku druhého poločasu se na soupeře sice zase dotáhli Východočeši, ale domácí jim znovu odskočili na rozdíl tří branek (19:16). Svůj náskok do konce zápasu ještě navýšili a nakonec házenkáři Frýdku-Místku porazili Jičín šestibrankovým rozdílem.

Aleš Chrastina, trenér týmu SKP Frýdek-Místek: „Utkání nás v ničem nepřekvapilo. Věděli jsme, že to bude zápas, ve kterém budou rozhodovat hlavně obrany. Jičín má hru založenou na výborné obraně, v útoku není jeho kvalita až tak vysoká. Nám se ze začátku nedařilo prosazovat v útoku a v obraně jsme byli trošku vlažní. Potom se obrana zlepšila, bohužel pořád se nám nedařil postupný útok. V druhé části druhého poločasu jsme se začali prosazovat i v rychlém útoku, obranu jsme ještě zlepšili, připadalo mi, že Jičínu trochu docházejí síly a výsledek jsme naštěstí i přes dvojnásobné vyloučení zvládli.“

Aleš Babák, trenér týmu HBC Ronal Jičín: „Gratuluji domácím k vítězství, které si zasloužili především za poslední čtvrtinu utkání. První tři čtvrtiny jsme viděli poměrně vyrovnané utkání. My jsme se těžko prosazovali proti vysokému bloku na prostředku domácí obrany, přesto jsme odehráli solidní poločas, kdy jsme většinu první půle vedli. S přibývajícími minutami nám trošičku docházela kreativita, tím pádem jsme se dostávali do menšího tlaku a stříleli jsme z nepřipravených pozic. Častokrát jsme se dostávali do pasivity a je to jev, který se u nás v poslední době projevuje. V momentě, kdy nemáte v kádru střelce, který je schopný v důležitých momentech tu zodpovědnost na sebe vzít, nebo je to jeden hráč, kterému dojdou síly, tak se před koncem projeví nervozita nebo křeč. Ta se projevila před koncem utkání, kdy jsme 4 minutovou přesilovku prohráli 1:0 a nebyli jsme schopni si vytvořit jedinou nadějnou příležitost.“

• Nejslepší střelci domácích: Petrovský 9/2, Kichner 4, Strack 3, Klaban 2m Hečko 2, Vacula 2, Rajnoha 1
  • Nejlepší střelci hostů: Skopal 5, Zeman 4, Rychna 2, Krahulec 2/1, Král 1/1, Lepieš 1, Hána 1, Kubík 1
  • Sedmimetrové hody: 2/2 – 3/2
  • Vyloučení: 3 – 3
  • Rozhodčí: Točík, Zych