Jednoznačnou záležitostí byl souboj v Jičíně.

Výraznější Jičín Výraznější Jičín HBC Jičín

Tipgames extraliga - 5. kolo

Jičín – Brno 29:19 (15:7)

Jednoznačnou záležitostí byl souboj v Jičíně. Brňané se nestačili na palubovce ani zorientovat a už prohrávali v 15. minutě 8:2. O pět minut později sice dokázali hráči hostů korigovat na 5:8, potom se však opět na příliš dlouho odmlčeli a tak do šaten odcházeli za stavu 15:7. Reputaci si trochu napravili opět s úvodem do druhé půle, když se dokázali prosadit třikrát za sebou, náskok domácích však byla stále příliš vysoký. K rozhodujícímu brejku zavelel na začátku poslední desetiminutovky utkání Tomáš Babák a na šestibrankovou sérii už se hostům nepodařilo adekvátně odpovědět. O mírnou korekci na kulatý desetibrankový rozdíl se postaral brněnský Hubáček v poslední minutě zápasu.

• Nejslepší střelci domácích: Babák 6/4, Krasu 5, Vocásek 4
  • Nejlepší střelci hostů: Hubáček 4/1, Večeřa 4, Řezník 2, Křibík 2, Musil 2, Kudla 2
  • Sedmimetrové hody: 5/5 – 3/2
  • Vyloučení: 2 - 3
  • Rozhodčí: Halada, Pavlát