Brno našlo recept na suverénní Zubří

Foto ze zápasu Foto ze zápasu

Extraliga - 9. kolo

KP Brno – Gumárny Zubří 28:27 (14:15)

Házenkáři Brna jsou druhým týmem, který našel recept na dosud suverénní Zubří. Utkání bylo ofenzivní, domácí se ale od začátku snažili určovat tempo hry. Až v závěru se do vedení dostali Valaši, kteří si pak do druhého poločasu nesli jednobrankový náskok. Domácí ale dokázali rychle vyrovnat, využít zvolnění ve hře Zubřanů a ve 35. minutě si vzali zpět dvoubrankové vedení (18:16). Jejich náskok pak kolísal mezi jednou a dvěma brankami, vyrovnání hostům dovolili až v 53. minutě, zpět na svou stranu ale Zubří vedení nedostalo. Naopak domácí znovu ukořistili dvoubrankové vedení a nakonec dovedli utkání do vítězného konce (28:27).

Andrej Titkov, trenér týmu Handball KP Brno: „Sice jsme vyhráli, ale hrajeme stále nevyrovnaně. Místy děláme zbytečné chyby, ztrácíme kontrolu nad utkáním. Snažili jsme se nebavit se o umístění týmu a jeho sestavě. hra měla spád, hráli jsme kombinačně, ale zradil nás jeden úsek, kdy jsme se ze čtyřbrankového vedení dostali do jednogólové ztráty. Naštěstí máme dva body.“

Jiří Kekrt, trenér týmu HC Gumárny Zubří: „Bylo to vyrovnané a dramatické utkání. Dnes vyhrál šťastnější tým.“

• Nejslepší střelci domácích: Aspiridis 8/6, Dostalík 7, Hanták 5, Hubáček 3, Mičola 2, Musil 1, Mráz 1, Weintritt 1
  • Nejlepší střelci hostů: Bechný 8/6, Šíra 5, Kašpárek 5, Reček 2, Zahradníček 2, Šustáček 2, Douda 1, Václav 1
  • Sedmimetrové hody: 6/6 – 7/6
  • Vyloučení: 4 - 4
  • Rozhodčí: Opava, Válek