Házenkáři Dukly hostili tým Jičína

Foto ze zápasu Foto ze zápasu

Extraliga - 9. kolo

Dukla Praha – Ronal Jičín 26:19 (14:7)

Jednoznačnější průběh než třeba utkání v Brně měl zápas v české metropoli. Házenkáři Dukly hostili tým Jičína, Východočeši si ale ani z tohoto venkovního utkání body nepřivezli. Domácí si od 10. minuty začali budovat vedení, které po ze strany Jičínských nevydařeném závěru poločasu, zvedli na sedm gólů. Domácí držel brankář Petržala. Ve druhé půli se hostům podařilo manko zkorigovat, blíž než na tři branky rozdílu se ale domácím nepřiblížili. Dukelští si udržovali bezpečný odstup a nakonec si připsali dva body za vítězství poměrem 26:19.

Aleš Babák, asistent trenéra týmu HBC Ronal Jičín: „Dnešní utkání hodnotíme velice negativně. Prohráli jsme o sedm branek, a to je prostě špatně. V příštím zápase budeme určitě chtít bodovat a uděláme pro to maximum, ale za dnešek jsem zklamán."

• Nejslepší střelci domácích: Kichner 6/2, Klaban 5, Strack 5, Petrovský 4/1, Mynář 3, Bosák 2, Pomichálek 2, Vacula 2
  • Nejlepší střelci hostů: Magrla 4, Mičkal 3, Hastík 3, Třeštík 2, Zemánek 2, Gřes 1, Rachač 1
  • Sedmimetrové hody: 2/2 – 2/0
  • Vyloučení: 2 – 3
  • Rozhodčí: Králíček, Letev