Středa, 12 Listopad 2014 20:53

Utkání Zlína skončilo výsledkem 24:33

Extraliga - dohrávka 9. kolo

HC Zlín – HCB OKD Karviná 24:33 (13:15)

Utkání devátého kola dohrávali ve středu večer ve Zlíně domácí házenkáři a hráči OKD Karviná. Ani v tomto utkání si ale Zlín nepřipsal na konto další body, dosud jeho hráči v této sezóně vybojovali jen jediné vítězství. Hosté si začali budovat vedení na konci první desetiminutovky, když odskočili na 7:4. Potom ještě domácí dokázali jednou překlopit vedení na svou stranu, před poločasem si ale vzali dvoubrankový náskok zpět hráči Karviné. Svou výhru pak potvrdili už ve 41. minutě, kdy po šňůře sedmi branek zvedli své vedení na osm branek (14:22) a domácí už manko nezkorigovali. Naopak tým Baníku své vedení navýšil tři minuty před koncem dokonce na deset branek. Po korekci z ruky Dujčáka utkání skončilo výsledkem 24:33.

Jiří Mičola, trenér týmu HC Zlín: „Dnešní utkání jsme bohužel nezvládli. Karviná nás přehrála ve všech směrech. V druhém poločase jsme chtěli s utkáním ještě něco udělat, ale dostali jsme šňůru branek, díky kterým se Karviná dostala do herní pohody a byla ještě více našlápnutá. Od této chvíle nás soupeř na palubovce jednoznačně přehrál a my už jsme s tím nedokázali nic udělat.“

Jaroslav Hudeček, asistent trenéra týmu OKD Karviná: „Po nečekané porážce od Dukly doma si hráči uvědomili, o co vlastně jde, takže jejich přístup a výkon byl diametrálně rozlišný. Samozřejmě trošičku k tomu nahrálo to, že se domácí sesypali v průběhu dnešního utkání jako domeček z karet, takže to vítězství bylo i proto tak vysoké, ale jednoznačně předvedl vynikající výkony brankář Lefan a také se projevila perfektní příprava na našeho soupeře. Myslím si, že jsme měli dokonale přečtenou hru Zlína a dokázali jsme reagovat i na změnu obranného systému 0:6, 1:5, 1+5, 2:4. Byli jsme dokonale připravení a hráči opravdu plnili to, co měli. V dnešním zápase se projevil týmový duch a takové sepětí, což gradovalo i na střídačce. Vítězství jsme dnes získali zcela zaslouženě.“

• Nejslepší střelci domácích: Zbránek 4, Indrák 4/1, Doležel 4, Poloz 3, Dujčák 3, Kafka 3, Plšek 2, Pernica 1
  • Nejlepší střelci hostů: Veřmiřovský 8, Chudoba 8/3, Mlotek S. 5, Mlotek T. 4, Frančík 4, Jensen 2, Užek 1, Paululík 1
  • Sedmimetrové hody: 1/1 – 4/3
  • Vyloučení: 2 – 3
  • Červená karta: ČK Hanisch
  • Rozhodčí: Horáček, Novotný