Zubří zvítězilo sedmibrankovým rozdílem

Zubří - Karviná Zubří - Karviná foto: Dalibor Glück, MF DNES

Tipgames extraliga – 6. kolo

Zubří – Karviná 28:21 (14:6)

Valaši ani dnes nepřetrhli svoji šňůru neporazitelnosti, i když v cestě jim tentokrát stál tradiční rival z Karviné. Vstup do utkání se jim ale absolutně nevydařil. Branku Karviné strážil dobře chytající Lefan, domácí často chybovali a brzy prohrávali 0:4. Poprvé skórovali Zubřané do branky Karvinských až v 8. minutě z ruky Stržínka. V 15. minutě však konečně nastal zlom a bylo to Zubří, jak ho známe. Během pěti minut otočili domácí stav skóre z 2:5 na 7:5 a trenér Trtík si vyžádal oddechový čas. Ani to však Karviné nepomohlo zastavit trhák Zubří. Za celou druhou čtvrtinu vsítili hosté jen jedinou branku, naopak Mičkal s Bechným ostřelovali branku hostů jako z kulometu a do šaten se šlo za stavu 14:6! V úvodu druhé půle pak Zuberští pokračovali v nastaveném tempu a ve 40. minutě to bylo o dvanáct (21:9). Naopak poslední desetiminutovka utkání domácím vůbec nevyšla. Ve 48. minutě byl vyloučen přímou červenou kartou Jurka za faul na Slavomíra Mlotka, na dvě minuty si musel jít odpočinout i Stržínek a Karviná se chopila příležitosti korigovat. Čtrnáctibrankovou ztrátu hráči Karviné kosmeticky upravili na rozdíl desetibrankový a v poslední pětiminutovce dvě proměněné sedmičky a branky z ruky Vanča a Sliwky uzavřely skóre na závěrečném přijatelném sedmibrankovém rozdílu.