Sobota, 07 Březen 2015 17:58

Zlín podlehl Zubří devítibrankovým rozdílem

Extraliga - 21. kolo

HC Zlín – Gumárny Zubří 27:36 (11:16)

Házenkáři Zlína našli pro poslední domácí duel základní části útočiště v hale v Luhačovicích a na „neutrální“ půdě podlehli Zubří devítibrankovým rozdílem. Gumárny si byly dobře vědomy role papírového favorita a Zlínu nedovolily utkání výrazněji zdramatizovat. Hned v prvních minutách si vypracovali hráči Zubří pětibrankový náskok a udržovali si ho po celý první poločas. V tom druhém se pak předvedli hostující kanonýři v plné síle. Tedy až po rozpačitém začátku druhé třicetiminutovky. Domácí házenkáři zaskočili Zubří v prvních minutách po návratu z kabiny a snížili manko na tři branky (18:21), potom už ale zbytek zápasu režírovali Zubřané. Zlín sice podpořil brankář Mahušek, i tak si ale Zubří udržovalo v poslední čtvrtině osmi až devítibrankový náskok a o devět branek také v Luhačovicích nad Zlínem zvítězili.

Jiří Mičola, trenér Zlína: „Vítězství Zubří je zasloužené. My jsme vyrobili spoustu technických chyb, také jsme neproměnili spoustu šanci. Také jsme nebyli důslední v obraně, což střelci Zubří dokázali využít.“

Jiří Kekrt, trenér Gumáren Zubří: „Na naší straně samozřejmě panuje spokojenost, protože jsme toto derby, které bývá vždy těžké, zvládli. Vyhráli jsme zaslouženě.“

• Nejslepší střelci domácích: Dujčák 6/1, Poloz 6/1, Zbránek 4/1, Kafka 4
  • Nejlepší střelci hostů: Reček 9, Řezníček 5/2, Šíra 5
  • Sedmimetrové hody: 6/3 – 5/4
  • Vyloučení: 3 – 3
  • Rozhodčí: Bečička, Horák