Domácí nakonec vyhráli čtrnáctigólovým rozdílem

Karvinské oslavy postupu do play-off. Karvinské oslavy postupu do play-off. Foto: Ivo Dudek

Extraliga - 22. kolo

Baník OKD Karviná – Ronal Jičín 32:18 (17:7)

V zápase o všechno nakonec dominovali domácí, kteří museli vyhrát, aby postoupili do play-off. Jičínu stačila remíza a „vyrazil“ za ní v šesté minutě, kdy se ujal před zcela zaplněnou halou vedení 2:1. Karvinští, vědomi si nutnosti vítězství, vzápětí reagovali, vyrovnali a v deváté minutě se opět ujali vedení. A to už do konce zápasu nepustili z ruky. O svém triumfu rozhodli již v prvním poločase, v němž soupeř vstřelil jen sedm branek, kdežto domácí o deset více. Náskok se zvyšoval i po přestávce a domácí tak nakonec vyhráli čtrnáctigólovým rozdílem. V konečném pořadí základní části skončí sedmí a v play-off narazí na druhé Gumárny Zubří.

Jaroslav Hudeček, trenér Baníku OKD Karviná: „Musím složit poklonu divákům, že nás přišli podpořit v tak hojném počtu. Mělo to pozitivní dopad na naše hráče, kteří podávali výborný výkon po celý zápas. Hráli opravdu agresivně a přesně to, co jsme si řekli. V obranné fázi jsme byli excelentní, dnešní vítězství je zasloužené. Jsem rád, že jsme se po dvou letech vyhrabali z bahna a postoupili jsme mezi elitní osmičku.“

Aleš Babák, trenér Ronalu Jičín: „S Karvinou jsme nedokázali jsme držet krok a v prvním poločase to bylo vidět. Úvod utkání jsme ještě poměrně zachytili, ale máme problémy, o kterých víme a dnes se znovu projevily. Chybí nám spojky, které by dávaly góly z větších vzdáleností. Když jsme ještě měli dost síly, tak jsme pár útoků zvládli, ale pak nám některé nevyšly a začali jsme dělat naprosto zbytečné technické chyby. Tím, že jsme se nedokázali dostat do útoku nás domácí porazili. Neproměnili jsme příležitosti křídel a několik sedmiček. Po poločase jsme tušili, že je o zápase asi rozhodnuto. Navíc nás zlomilo zranění Tomáše Zemana. Nicméně musíme zvednout hlavu a připravit se na play-out.“

• Nejslepší střelci domácích: Ivkovič 8/1, Mlotek 6, Chudoba 6/1
  • Nejlepší střelci hostů: Skopal 4/1, Kubík, Tomeš po 3
  • Sedmimetrové hody: 3/2 – 4/2
  • Vyloučení: 5 – 5
  • Rozhodčí: Opava, Válek