Sobota, 14 Březen 2015 19:08

První poločas byl zcela vyrovnaný

Souboj brankáře Petra Habermanna a zlínského střelce Jana Šáše. Souboj brankáře Petra Habermanna a zlínského střelce Jana Šáše. Foto: Pavel Štěpánek

Extraliga - 22. kolo

Tatran Litovel – HC Zlín 28:24 (11:10)

Základní část své premiérové sezóny v extralize zakončili házenkáři Litovle vítězstvím nad Zlínem. Oba týmy již před tímto duelem posledního kola věděli, že se za 14 dnů sejdou znovu a odehrají spolu sérii ve skupině play-out. První poločas byl zcela vyrovnaný a oba celky se prostřídaly ve vedení, s minimálním náskokem pak do druhého poločasu vykračovali domácí. Střídání ve vedení pokračovalo i na začátku druhé půli, tentokrát si ale Zlín dokázal vytvořit dokonce tříbrankový náskok. Asi ve 45. minutě ale domácí soupeře o vedení připravili (18:18) a začali si budovat vlastní náskok. Schmalz, Šmíd a Konšel vypracovali domácím v 52. minutě tříbrankové vedení a soupeře už domácí obrana nepustila k vyrovnání. Šáš se Zbránkem ještě usilovali o korekci, Litovel ale domácímu publiku chtěla dopřát vítězné oslavy a rozhodující vedení si pohlídala (28:24).

Lubomír Krejčíř, trenér Tatranu Litovel: „Jsme spokojení, že jsme si před boji o záchranu zvedli sebevědomí. Utkání jsme odehráli dobře, vyzkoušeli jsme si také dvě varianty obrany a obě dvě fungovaly. Budeme muset zapracovat na odstranění chyb, které jsme dělali v útoku.“

Jiří Mičola, trenér HC Zlín: „Utkání bylo vyrovnané. Domácí rozhodli v závěru, kdy se dvakrát prosadili z dálky. My jsme pak už zariskovali a do hry poslali o hráče navíc. Bohužel jsme neuspěli, domácí již dohrávali v euforii.“

• Nejslepší střelci domácích: Konšel 11/2, Juříček 8, Schmalz 3, Šmíd 3
  • Nejlepší střelci hostů: Poloz 5/2, Indrák 5, Doležel 4
  • Sedmimetrové hody: 2/2 – 3/2
  • Vyloučení: 5 – 6
  • Rozhodčí: Nezbeda, Zelenka