Sobota, 18 Duben 2015 21:03

Házenkáři Hranic na Pražkou Duklu nestačili

Extraliga-umístění 5-8 2015 2. kolo

Dukla Praha – Cement Hranice 33:25 (18:9)

Házenkářům hranického Cementu sobotní odveta proti Dukle Praha nevyšla. Po domácí prohře o dvě branky z minulého týdne potřebovali v hlavním městě demonstrovat herní zlepšení, to se jim ale nepodařilo.

Prohra 25:33 znamená, že Hranice si zahrají dvojzápas o sedmé místo. Ten odehrají s Frýdkem-Místkem, který nestačil na Zubří. Cementáři potřebovali v pražské odvetě zvítězit o tři branky, do vedení se ale nedostali celý zápas. Po celou dobu byli lehce pozadu, dominance Dukly se projevila hlavně v prvním poločase, který Pražané ovládli rozdílem devíti branek 18:9. Ve druhé půli si domácí náskok zkušeně hlídali a nepřipustili jakékoliv zdramatizování. To i díky výborným výkonům obou brankářů, Petržaly a Rangla. Střelecky se dařilo hlavně dukelskému Svitákovi, Hranice tentokrát v ofenzivě držel Čarda.

„V prvním poločase se Dukla dostala do většího vedení, my jsme vyrobili strašně moc technických chyb. Ve druhém poločase jsme se snažili, ale soupeř hrál svůj styl hry a to nám dělalo problémy. Musím říct, že Dukla zaslouženě vyhrála," komentoval odvetný zápas skupiny o 5. – 8. místo trenér Hranic Libor Hrabal.

• Nejlepší střelci Prahy: Sviták 9/3, Reichl 6, Kotrč 4
  • Nejlepší střelci Hranic: Čarda 7, Rachač 6, Zemánek, Kobliha, Mičkal po 3
  • Sedmimetrové hody při hře: 3/3 – 1/4
  • Vyloučení: 2 – 5