Hraničtí rozhodli o svém vítězství v prvním poločase

Ilustrační foto Ilustrační foto Autor: Zdeněk Šrubař

Extraliga-7 místo 2015 2. kolo

Cement Hranice – SKP Frýdek-Místek 35:27 (20:11)

Povedenou tečku za letošní sezonou mají za sebou házenkáři hranického Cementu. V domácí odvetě souboje o sedmé a osmé místo extraligy jednoznačně přehráli soupeře z Frýdku-Místku 35:27. Čtvrté místo po základní části tak přetavili v konečnou sedmou pozici. O pátečním vítězství rozhodla demolice frýdecko-místecké obrany v prvním poločase.

Druhá půle už se dohrávala v poklidějším tempu. Střelecky se probudil hlavně hranický Miroslav Rachač, který nasázel celkem 12 branek. Trenér Cementu Libor Hrabal tak měl po delší době důvod ke spokojenosti.

Sezona tedy Hranickým skončila, vzhledem k pěknému čtvrtému místu po základní části je možná sedmá příčka pro svěřence Libora Hrabala zklamáním. O lepší umístění přišli po nešťastné čtvrtfinálové sérii s Brnem, kterou prohráli po těsných zápasech 0:3. V následném prvním kole bojů o pátou až osmou příčku pak nestačili na pražskou Duklu, aby se nyní se sezonou rozloučili úspěšným bojem o sedmé místo s Frýdkem-Místkem.

Libor Hrabal, trenér Cementu Hranice: „Zápas proběhl v klidném duchu, my jsme našli více motivace než soupeř, o tom to dnes bylo. My jsme chtěli poslední domácí zápas v sezóně vyhrát a taky jsme to pro fanoušky zvládli. Myslím si, že jsme hráli dobře v obraně, v útoku se nám střelecky dařilo, takže pohodový zápas, žádný tlak.“

Aleš Chrastina, trenér SKP Frýdek-Místek: „Díky našemu nezodpovědnému přístupu bylo v prvním poločase po zápase. Prohrávali jsme o devět gólů, podali jsme absolutně nesoustředěný výkon. Hranice nás předčili absolutně ve všem.“

• Nejlepší střelci Hranic: Rachač 12, Margla 5/3, Čadra 4
  • Nejlepší střelci Frýdku Místku: Petrovský 8, Rajnoha 6, Pomichálek, Meca po 3
  • Sedmimetrové hody při hře: 3/3 – 0/0
  • Vyloučení: 4 – 3