Karviná zvítězila patnáctibrankovým rozdílem

Karviná – Kopřivnice 42:27 Karviná – Kopřivnice 42:27 Foto Ivo Dudek

Tipgames extraliga – 7. kolo

Karviná – Kopřivnice 42:27 (21:12)

Regionální derby se dnes sehrávalo v Karviné a Kopřivničtí sem zamířili s poměrně velkým sebevědomím vhledem ke svým dosavadním výkonům. O to překvapivější pro ně muselo být to, s jakou vervou se na ně domácí hráči sesypali. Karviná nastupovala k dnešnímu střetnutí oslabena bez zraněného Kružíka. Krok udrželi hosté s Karvinskými jen do 5. minuty a stavu 3:3, potom začalo vedení domácích systematicky narůstat. Hosté často chybovali a domácí hráči tak stříleli jednoduché branky z rychlých útoků. Na konci první dvacetiminutovky vedla Karviná osmibrankovým rozdílem 17:9 a do šaten se šlo za stavu 21:12. Ve druhé půli se rozdíl mezi oběma týmy záhy přehoupnul přes deset branek, na konci první desetiminutovky druhé půle to bylo 29:15. Většina zápasů se v těchto chvílích za takovéhoto stavu už jen dohrává, ne tak v Karviné, kde domácí mladíci nejen že hostům na cestu do Kopřivnice nadělili patnáctibrankový rozdíl, ale přidali k tomu ještě pověstnou čtyřicítku.

• Nejslepší střelci domácích: Petrovský 8, Krahulec 7, Sliwka 5, Mlotek 5
  • Nejlepší střelci hostů: Rachač 9, Krejčiřík 8, Gře 3/2
  • Sedmimetrové hody: 4/3 – 2/2
  • Vyloučení: 5 - 8
  • Rozhodčí: Králíček, Letev