Foto ze hry Foto ze hry

Extraliga - 7. kolo

TJ Cement Hranice – TJ Sokol Nové Veselí 33:35 (14:18)

video-logo

Utkání v Hranicích vyhlíželi s nadějí na bodový zisk oba soupeři. Domácí Hranice chtěly na domácí půdě proti dosud nebodujícímu nováčkovi přerušit sérii proher, díky které se výrazně propadly v průběžné tabulce. Pomoci k tomu měl opět Josef Kučerka v brance, a také po dalším vleklém zranění se vracející Martin Stržínek. Hosté pak chtěli využít horšího psychického rozpoložení držitelů bronzu z loňského extraligového ročníku a posíleni vlastními pozitivními dojmy z minulého kola, kdy o jedinou branku prohráli s favorizovaným Brnem, jeli do Hranic s cílem uspět. Své odhodlání ukázali už v prvním poločase, kdy byli jednoznačně lepším celkem a vypracovali si až devítibrankové vedení 12:3. Hranice na konci první půle ale stáhli na rozdíl čtyř branek a zdálo se, že jsou na cestě k smazání náskoku a naplnění role favorita. Jenže úvod druhé půle opět patřil „hladovým“ hostům. Ti opět odskočili na rozdíl sedmi branek a ještě čtvrthodiny před koncem se zdálo, že je rozhodnuto. Leč teprve tehdy začalo skutečně drama! Domácí totiž mohutně stahovali a v 53. minutě dokázali vyrovnat na 30:30! Nové Veselí ale v této fázi našlo po delší odmlce zúůsob jak vyzrát na Kučerku a dostalo se opakovaně do jednobrankového vedení. Na jejich 31. a 32. branku ještě Cement odpověděl vyrovnáním, za stavu 32:33 se však jeho stíhací jízda zadrhla, Nové Veselí odskočilo na 32:35 a mohlo se přes konečnou korekci výsledku radovat z prvních dvou bodů v nejvyšší házenkářské soutěži.

• Nejlepší střelci Hranic: Čadra 11, Horut 9, Samiec 5
  • Nejlepší střelci Nového veselí: Melichar 8, Zourek 6, Dolejší a Štěrba po 5
  • Sedmimetrové hody při hře: 5 - 4
  • Vyloučení: 5 : 8
  • Rozhodčí: Kosa, Švidernoch