Házenkáři Lovosic porazili ve fináleČP Plzeň

Foto ze hry Foto ze hry

Final4 Českého poháru - finále

Talent Robstav M.A.T. Plzeň – HK FCC Město Lovosice 17:21 (10:8)

onlajny-logo

Finálový souboj v Maloměřicích nabídl divákům atraktivní a napínavou podívanou. Lovci si nechtěli zopakovat neúspěch z loňského finále, kdy podlehli Karviné, Plzeň sahala po prvním vítězství po více než deseti letech a také si jej nechtěli nechat vzít. V prvním poločase Plzeň výborně bránila, záda obraně jistil navíc výborný Štochl. Lovci se proti dravé obraně Západočechů těžko prosazovali, ve vedení se tak po celý první poločas drželi házenkáři Talentu, kteří o poločase drželi dvoubrankové vedení 10:8. Ve druhé půli se hra otočila. Lovci rychle vyrovnali a byli to naopak oni, kdo se pak dlouho držel o krok před soupeřem. Svůj tým výbornými zákroky držel brankář Adamík, který držel svou úspěšnost kolem 50%. Plzeň se nevzdávala, osmi minut před koncem Západočeši vyrovnali z ruky Michala Tonara na 17:17. Závěrečnou pětiminutovku ovládli ale znovu Lovci, čtyřmi brankami v řadě rozhodli o své výhře a vypukly bouřlivé oslavy

Martin Šetlík, trenér Talentu M.A.T. Plzeň: „Gratuluji soupeři k zisku poháru. Rozhodl asi výkon Adamíka ve druhém poločase. Vychytal nás, měli jsme řadu neproměněných šancí. Bojovali jsme do konce, ale bohužel to dnes nestačilo. Rozhodl náš postupný útok a jeho neproměněné šance, pak scházela síla.“

Milan Berka, trenér FCC Město Lovosice: „Vyhráli jsme pohár, jsme šťastní! V semifinále jsme porazili loňského vítěze poháru, ve finále mistra. Bylo to ubojované, z obou stran to bylo bojovné utkání. Obrany makaly proti sobě velice tvrdě. Bylo velmi těžké dostat se do střely. Stál proti nám výborný Honza Štochl, my jsme naštěstí měli Artura Adamíka, který v závěru Honzu trochu předčil. Ale Honza je držel, za stavu plus tři pro nás vychytal dvě sedmičky, tam nás trochu přibrzdil. Ale panuje u nás maximální spokojenost. Dnes si ještě užijeme oslavy a cestu domů, pak už nastartujeme přípravu na Litovel, protože začíná úplně jiná soutěž, každé utkání by nás mohlo stát těch sedm měsíců práce, které jsme už odvedli.“