Týmu Cementu Hranice se nepodařilo náskok udržet

Extraliga - 20. kolo

TJ Cement Hranice – HK FCC Město Lovosice 26:28 (12:13)

video-logo

O hodně hrál dnes odpoledne před domácím publikem hranický Cement, který chtěl proti Lovosicím navázat na předchozí remízu s Plzní, která vlila bronzovému celku loňského ročníku naději do žil. Naději na postup do play-off, na které tři kola před koncem útočil Cement z desáté příčky a s trojbodovou ztrátou na dvojici Jičín – Frýdek-Místek (Jičín hostí doma v závěrečném kole ve středu 15. března). Jenže ztrátu na „osmičku“ svěřenci Libora Hrabala dnes přes veškerou snahu nesnížili. Do zápasu vstoupili aktivně, po čtvrt hodině vedli 8:5, a alespoň dvoubrankový náskok hájili až do 29. minuty. V ní ale snížil, Bouček, následně, vyrovnal Motl a Chroustovský poslal Lovce do poločasového vedení (stav 12:13). V druhé půli pak domácí taženi špílmachrem Tůmou opět přebrali otěže zápasu a v 52. minutě vedli 25:22. Závěr ale opět jasně vyzněl pro hosty, a znovu v tom hráli ústřední roli Bouček s Motlem. Lovosice zvrátili na 26:28 a díky výhře a souběžné prohře Brna si definitivně zajistili domácí prostředí pro první kolo play-off. Hranice na něj naději sice stále neztratily, ale po 20. kole klesly na 11. příčku tabulky.

Libor Hrabal, trenér TJ Cement Hranice: „Prvních dvacet pět minut bylo plné nasazení a odhodlaní, tak jak jsme si řekli před zápasem. Po ztrátě vedení ani druhý poločas nezačal špatně, bohužel se nám opět nepodařilo náskok udržet a v posledních minutách soupeř zápas otočil.“

Milan Berka, trenér HK FCC Město Lovosice: „Vybojovali jsme body, které nám potvrdily první čtyřku. Po dvou porážkách se Zubřím a Plzní, to pro nás bylo důležité vítězství. Byl to těžce vybojovaný zápas, který se nám podařilo otočit až v samotném závěru. Panuje u mě spokojenost na všech frontách.“

• Nejlepší střelci Hranic: Tůma 6, Čadra a Magrla po 5
  • Nejlepší střelci Lovosic: Bouček 8/2, Motl 7, Malý 3
  • Sedmimetrové hody při hře: 3/3 – 2/2
  • Vyloučení: 2 – 6
  • Rozhodčí: Pavlát, Točík