První barážové utkání o udržení v extralize házenkáři Cementu zvládli

Foto ze hry Foto ze hry

Extraliga házené 2016/17 – Baráž, 1. zápas

HBC Strakonice 1921 – TJ Cement Hranice27:29 (12:14)

Ve výtečné atmosféře zcela zaplněné strakonické haly dnes na jihu Čech začala dvoudílná baráž o Extraligu. Domácí „Straky“ jako vítěz 1. ligy v ní bojují o účast nejvyšší soutěži s v loňském roce bronzovými Hranicemi a úvodní duel byl hrán kromě bouřlivého prostředí také ve velice korektním duchu, o čemž svědčí i poměr vyloučených (3 – 3). Nástup vyšel domácím, kteří ze svého entusiasmu v prvních deseti minutách vytěžili průběžné vedení o dvě branky. Pak však díky skvělému Kučerkovi v brance převzal extraligový tým otěže zápasu, už do přestávky si vybudoval vedení, které v druhém poločase navýšil až na 5 branek. Bojující domácí snížili na konečných 27:29, ale před odvetou, která je na programu v neděli 21. května od 10.30 hod. má výrazně lepší pozici extraligovou příslušnost hájící Cement.

• Nejlepší střelci Strakonic: Zbíral M. 6/2, Krejčí M. 5, Mošovský 4/3
  • Nejlepší střelci Hranic: Magrla P. 7/2, Čadra 7, Mičkal 6, Tůma 5
  • Sedmimetrové hody při hře: 6/5 – 4/2
  • Vyloučení: 3 – 3
  • Rozhodčí: Kozler, Zich