Sobota, 29 Říjen 2011 11:00

Karviná si vítězství pohlídala

Tipgames extraliga - 8. kolo

Třeboň – Karviná 22:26 (11:15)

Ten, kdo očekával, že si Karviná pohraje s Třeboní figurující v tabulce na posledním místě s jediným bodem jako kočka s myší, může být mírně zklamán. Jihočeši dokázali s Karvinskými držet krok prakticky celý první poločas a v jejich prospěch hovoří i závěrečná pouze čtyřbranková ztráta. Zejména v úvodní třicetiminutovce Třeboň úspěšně bránila hostům proměňovat rychlé útoky a proskoky, střely z dálky pak úspěšně likvidoval brankář Schams. I přesto se Karviné podařilo ve 23. minutě vybudovat si pětibrankový náskok 11:6. Na začátku druhé půle se Kalous s Vančem postarali o navýšení rozdílu až na sedm gólů ve prospěch hostů a tento náskok dokázali Karvinští udržovat přibližně až do 50. minuty. V poslední desetiminutovce pak hosté umožnili soupeři korigovat, když jejich obrana začala být méně aktivní a Třeboň korigovala postupně až na rozdíl pouhých tří branek 22:25. Největší zásluhu na tom měli Baierling s Loskotem a brankář Schams. Karviná si ale situaci pohlídala a z jihu Čech odjíždí s povinným vítězstvím.

• Nejslepší střelci domácích: Loskot 6/2, Čapek 4, Brchaň 3
  • Nejlepší střelci hostů: Vančo 6, Sliwka 5, Chudoba 4/3
  • Sedmimetrové hody: 4/2 - 3/3
  • Vyloučení: 1 - 7
  • Rozhodčí: Bubeníček, Kosmák