HCB Karviná na domácím hřišti oslavila šestibrankové vítězství

Extraliga házené 2017/18 – 13. kolo

HCB Karviná – TJ Cement Hranice 32:26 (16:14)

video-logo

Domácí vítězství ubránili i házenkáři Karviné. Vstup do utkání jim vyšel skvěle, už ve 12. minutě vedli 9:2. Ve druhé půli poločasu ale hosté manko pomalu stahovali a o přestávce po závěrečných třech trefách v řadě dělily oba celky jen dvě branky 16:14. Na začátku druhého poločasu dokonce Hranice sahaly po vyrovnání (18:17), domácí ale těsný náskok uhájili a naopak začali své vedení znovu pomalu navyšovat. Opět do kontaktu se soupeřem se Cement vrátil v 53. minut za stavu 25:27, poslední minuty ale zase patřily domácím, kteří posledních sedm minut zápasu ovládli poměrem 5:1 a oslavili tak šestibrankové vítězství 32:26.

„Ále, my si to vždycky zkomplikujeme sami tím, že neproměníme strašnou spoustu šancí,“ kroutil po zápase hlavou trenér HCB Marek Michalisko. Jeho svěřencům se dařilo přehrávat hranickou obranu, ale produktivita vázla. „Zpočátku to vypadalo nádherně, vedli jsme o šest sedm branek. Zkoušeli jsme hrát obranu, kterou už nějakou dobu trénujeme, ale zatím ji nejsme schopni odehrát celý zápas, jen asi dvacetiminutový úsek. Musíme ji ještě dokonale zažít,“ informoval Michalisko.

• Nejlepší střelci Karviné: Nedoma 7, Užek 5, Monczka 5
  • Nejlepší střelci Hranic: Tůma 6, Bechný 5, Andrš 4, Brož 4
  • Sedmimetrové hody při hře: 0/0 – 1/1
  • Vyloučení: 3:4
  • Rozhodčí: Frieser, Kavulič