První půl hodina zápasu Hranice - Lovosice byla absolutně vyrovnaná

Fote ze zápasu Fote ze zápasu

Extraliga házené 2017/18 – 14. kolo

TJ Cement Hranice – HK FCC Město Lovosice 24:27 (14:14)

video-logo

Po neúspěchu ve Final4 Českého poháru mužů si Lovci spravili chuť vítězstvím nad Hranicemi v úvodním kole extraligové jarní části. První půl hodina zápasu byla absolutně vyrovnaná, častěji dotahovat ale museli právě Lovci. Obrat přišel mezi 38. a 48. minutou. Tuto desetiminutovku vyhráli Severočeši 8:0 a otočili tak skóre ze stavu 16:17 na 24:17. Na tento zvrat v utkání už Hranice nedokázaly zareagovat víc než korekcí na závěrečný tříbrankový rozdíl, kterou táhli Kozlovský s Perničkou.

„Už v prvním poločase jsme měli stejné problémy, jaké jsme mívali v podzimní části sezony. Náš útok je opravdu chabý. Nebyla tam taková údernost ze spojek, jakou jsme si představovali. Neproměnili jsme tolik šancí. Kdybychom je využili, mohli jsme vést o čtyři góly, dýchalo by se nám lépe, nebyli bychom tak nervózní,“ zhodnotil první dějství kouč Hranic Libor Hrabal. Duel se lámal ve druhém poločase. V jeho úvodu domácí ještě několikrát podržel gólman Bavlnka, mezi 38. a 48. minutou ale ani on nedokázal zastavit nástup Lovosic. Ty zmíněnou desetiminutovku ovládly v poměru 8:0, čímž prakticky rozhodly o osudu zápasu. Cement už jen korigoval konečný stav pod vedením střelce Kozlovského.

• Nejlepší střelci Hranic: Stržínek 5, Pernička 4, Kozlovský 4, Mičkal 4/2
  • Nejlepší střelci Lovosic: Motl 8, Bouček 5, Malý 5
  • Sedmimetrové hody při hře: 3/2 – 0/0
  • Vyloučení: 4:3
  • Rozhodčí: Bubeníček, Petruška