Neděle, 29 Květen 2011 13:31

Tříbranková série Bečváře pomohla Plzni k vítězství

V nedělním dopoledni byl v Plzni vidět souboj dvou velezkušených brankářů - Radka Motlíka (Plzeň) na snímku a Josefa Kučerky (Hranice) V nedělním dopoledni byl v Plzni vidět souboj dvou velezkušených brankářů - Radka Motlíka (Plzeň) na snímku a Josefa Kučerky (Hranice) foto: Václav Samek

ZUBR Extraliga – skupina o 1. – 6. místo – 9. kolo

Plzeň – Hranice 21:20 (10:10)

Po tříbrankové sérii Bečváře v úvodních minutách se Plzeň dlouho nedokázala prosadit. Znovu nastartovat do ostřejšího tempa se domácím podařilo až v 11. minutě, kdy Bečvář se Šikem svými úspěšnými střeleckými pokusy a výborný Motlík v domácí brance pomohli Plzni vybudovat tříbrankové vedení. Hraničtí ale aktivizovali svou obranu a osm minut před koncem prvního poločasu bylo málem vyrovnáno (9:8). V závěru první třicetiminutovky se začalo dařit i hranickému gólmanovi Kučerkovi a ve 27. minutě pak Indrák z pohledné individuální akce vyrovnal na 10:10. I tak ale byla první půle utkání na góly velmi chudá a nepočetný domácí fanklub nedokázal vytvořit utkání důstojnou kulisu, kterou by si Plzeň při svém posledním domácím utkání a při loučení se skvělým veteránem Šetlíkem zasloužila. S nástupem do druhé půle to bylo rychle 13:10, avšak vždy když se zdálo, že si domácí vybudují bezpečný náskok, začali chybovat a umožnili tak Hranicím dotáhnout se na jednobrankový rozdíl. Na začátku poslední čtvrtiny už ale domácí měli na svém kontě především zásluhou řady hranických chyb pětibrankové vedení 20:15 a hosté začali hrát o poznání opatrněji. Mladí hraničtí křídelníci pak v závěru poločasu ale dostali svůj celek opět do kontaktu se soupeřem na 19:20, když domácí nedokázali po dobu více než deseti minut skórovat. Závěr utkání se domácím absolutně nevydařil, proti výbornému Kučerkovi byli bezradní a v dramatickém závěru Plzeňští nakonec doslova vydřeli jednobrankové vítězství.

• Nejlepší střelci Plzně: Bečvář 4/1, Linhart 4, Šik 4
  • Nejlepší střelci Hranic: Pavlíček 6/3, Galus 4, Čadra 3
  • Sedmimetrové hody: 5/2 – 3/3
  • Vyloučení: 3 - 3
  • Rozhodčí: Frieser L., Frieser B.