Ve Strakonicích měli skoro po celý zápas navrch házenkáři Cementu

Foto ze zápasu Foto ze zápasu

Extraliga házené 2017/18 – nadstavba 9-12 - 1 část / 4 kolo

HBC Strakonice – TJ Cement Hranice 33:38 (14:18)

video-logo

Ve Strakonicích měli prakticky po celý zápas navrch házenkáři Cementu, které táhl skvěle střílející Stržínek doprovázený čtvyřicí Indrák, Mičkal, Bechný a Mičola. Hosté se ujali vedení 7:3, po dotažení domácích na 6:7 pak šesti brankami v řadě opět odskočili na 13:6 a odstup si udržovali až do přestávky, kdy to bylo o čtyři branky. Hned na úvod druhé půle zvýšili náskok na sedm gólů, domácí ale chtěli utkání ještě zdramatizovat a ve 45. minutě se přiblížili na rozdíl dvou tref 25:27 a pět minut před koncem to bylo jen o gól 30:31. Závěr ale vyšel Perničkovi, který spolu s Bechným čtyřikrát v řadě skóroval a vrátil tak Hranicím pětibrankové vedení 36:31 a tento náskok už jeho tým udržel až do konce.

• Nejlepší střelci Strakonic: Nejdl 9, Wildt 6, Krejčí 4
  • Nejlepší střelci Hranic: Stržínek 11, Mičola 5/3, Bechný 5, Mičkal 5/1, Indrák 5
  • Sedmimetrové hody při hře: 2/0 – 5/4
  • Vyloučení: 2:2 (přímá ČSK Zemánek)
  • Rozhodčí: Kozler, Zych