Papírovým i skutečným favoritem byla Dukla

Dukla - Kopřivnice 33:20 (12:10) Dukla - Kopřivnice 33:20 (12:10)

Tipgames extraliga - 9. kolo

Dukla - Kopřivnice 33:20 (12:10)

Jasným papírovým favoritem byli před dnešním zápasem mezi Duklou a Kopřivnicí Pražané. Domácí se však na začátku zápasu nebyli schopni zkoncentrovat, a tak až do 20. minuty měli navrch hosté z Kopřivnice. Po prvních deseti minutách prohrávala Dukla 4:1 a trenér Pauza si vyžádal oddechový čas. Následně několik chyb na straně Kopřivnice a zlepšená hra domácích přinesly vyrovnání stavu na 7:7, v posledních pěti minutách pak už Dukelští začali budovat svůj náskok. Kopřivnice bojovala i po přestávce. Ve 35. minutě korigovala a Pražané vedli jen jednobrankovým rozdílem 13:12, poté však několik Rachačových pokusů zlikvidoval Petržala a náskok Dukly narostl na tři branky. Pak už Pražané jasně ukazovali, kdo je na hřišti pánem. Proměňovali rychlé útoky a jejich vedení narůstalo závratným tempem. Posledních patnáct minut zápasu vyhrála Dukla 15:4 a konečný rozdíl mezi soupeři byl třináctibrankový.

• Nejslepší střelci domácích: Sviták 6, Mráz 6, Kotrč 4/2, Syřínek 4, Šůstek 4
  • Nejlepší střelci hostů: Krejčiřík 5, Aspridis 4/2, Střelec 3, Rachač 3
  • Sedmimetrové hody: 4/3 – 4/3
  • Vyloučení: 4 - 7
  • Rozhodčí: Brůna, Vostatek