Lovosice zvládly svou roli favorita

Lovosická zeď Lovosická zeď Foto Patrik Pátek

Tipgames extraliga - 9. kolo

Lovosice – Brno 34:16 (18:9)

Lovosice naopak zvládly svou roli favorita proti celku z jihomoravské metropole na jedničku. Úvodní dvě branky sice padly do lovosické sítě, v 8. minutě už ale po šňůře pěti branek vedli domácí 5:3. Střelecky se dařilo hlavně Motlovi a od 12. minuty skóre na straně Severočechů narůstalo jednoznačně rychleji než na straně Brna. Pět minut před přestávkou činil rozdíl sedm branek (15:8) a do šaten si domácí odnášeli devítibrankový náskok. Druhý poločas byl pak exhibicí lovosických kanonýrů. Motl byl ve svém živlu, Chroustovský ostřeloval branku Brna jako z kulometu. Úvodní dvacetiminutovku druhé půle vyhráli domácí v poměru 14:3 a to v součtu s náskokem z prvního poločasu znamenalo dvacetibrankové vedení Lovosic 32:12. Kosmeticky v poslední minutě upravili skóre Korejčík s Ryšavým.

• Nejslepší střelci domácích: Sviták 6, Mráz 6, Kotrč 4/2, Syřínek 4, Šůstek 4
  • Nejlepší střelci hostů: Hubáček 5/2, Kudla 4, Večeřa 3
  • Sedmimetrové hody: 4/3 – 3/2
  • Vyloučení: 3 - 2
  • Rozhodčí: Macho, Hájek