V Karviné se hrálo napínavé utkání

Sliwka v souboji s jičínským Zemanem Sliwka v souboji s jičínským Zemanem Foto Ivo Dudek

Tipgames extraliga - 9. kolo

Karviná - Jičín 35:29 (17:13)

Sousední pozice v tabulce Tipgames extraligy těchto dvou soupeřů sliboval divákům v Karviné napínavé utkání a přesně takového se i dočkali. Utkání se hrálo v rychlém tempu, rychlý útok střídal rychlý útok, mírné jedno až dvoubrankové vedení si udržovali na svém kontě Jičínští. V 16. minutě Petrovský vyrovnal na 7:7 a dvoubrankové vedení naskočilo pro změnu na straně domácích a až do poločasu už ho ze svých rukou Karvinští nepustili. O přestávce svítilo na ukazateli 17:13. Podobně jako u zápasů v Lovosicích nebo na Dukle, ani v Karviné už domácí ve druhém poločase nepřipustili žádné drama. Ve 35. minutě vedla Karviná 19:13, o pět minut později byl rozdíl ve skóre už osmibrankový (23:15). Tento náskok už byl dostatečný a domácí tak dovedli utkání v klidu do vítězného konce.

• Nejslepší střelci domácích: Chudoba 10/4, Petrovský 7, Vančo 5
  • Nejlepší střelci hostů: Kraus 6, Vocásek 6/1, Kvasnička 5
  • Sedmimetrové hody: 4/4 – 3/1
  • Vyloučení: 8 - 3
  • Rozhodčí: Opava, Válek