Házenkáři Cementu Hranice doma na soupeře z Plzně nestačili

Foto ze zápasu Foto ze zápasu

Strabag Rail Extraliga - 20. kolo

TJ Cement Hranice – Talent ROBSTAV-M.A.T. Plzeň 25:30 (11:16)

video-logo

V úvodu zápasu viděli diváci v hranické hale řadu pohledných šancí na obou stranách. Po první deseti minutovce však ze hry měli více Hraničtí a ujali se vedení 6:4. V druhé desetiminutovce se Hranice začaly trápit v koncovce a Plzeň rapidně zlepšila svou útočnou fázi a strhla vedení 9:11 ve svůj prospěch. Posledních deset minut prvního poločasu bylo k vidění hodně technických chyb na obou stranách, ale Plzeň si i přesto vybudovala pětibrankový náskok. Družstva odcházela do šaten za stavu 11:16 pro hosty. Po změně stran na hřišti dominovali brankáři, a to jak na domácí straně Kučerka, tak i na straně hostující brankář Šmíd. Ze hry měl více hostující celek a držel si náskok pěti branek. V tomhle duchu probíhal celý druhý poločas. Zápas skončil výsledkem 25:30 a cenné body si tedy odvezl hostující celek.

Miroslav Bartoň, trenér Cementu Hranice: „Myslím si, že jsme předvedli solidní výkon, ale házená se hraje šedesát minut. Nám utekl závěr prvního poločasu, nebo posledních dvanáct minut prvního poločasu, když jsme pětkrát vystřelili z nepřipravených pozic ze spojek a tam nám soupeř odskočil na rozdíl pěti branek. On se uklidnil a my jsme se svým způsobem uklidnili taky a v druhém poločase jsme předvedli podstatně lepší výkon než v prvním poločase. Obrana byla solidní a Pepa Kučerka si opět odchytal svoje. Nám jenom chybělo trochu více koncentrovanosti, když jsme získali dvakrát míč na snížení na tři branky, ale bohužel se nám to nepovedlo. Hostující celek si vedení o pět branek pohlídal až do konce a ne náhodou je na prvním místě naší extraligy.“

Michal Tonar, trenér Talentu Plzeň: „Hlavně si ceníme dvou bodů, které jsme tady vybojovali. Nečekalo nás nic lehkého, ale my si teď nemůžeme dovolit nějaký kolaps. Tyhle dva body jsou pro nás určitě důležité a doufám, že na úkor těchto bodů se udržíme v té dvojici nahoře.“

• Nejlepší střelci Hranic: Mičkal 9, Magrla 5
  • Nejlepší střelci Plzně: Stehlík 7, Tonar 4, Šíra 4
  • Sedmimetrové hody při hře: 4/4 – 4/4
  • Vyloučení: 5:2
  • Rozhodčí: Kozler, Zych