Házenkáři Cementu Hranice otočili vývoj zápasu ve svůj prospěch

Foto ze zápasu Foto ze zápasu

Strabag Rail Extraliga - 22. kolo

TJ Cement Hranice – HC ROBE Zubří 24:22 (8:12)

video-logo

Začátek utkání začal lépe pro hostující tým a to díky výborným zákrokům hostujícího gólmana Maliny. Do patnácté minuty nebylo k vidění moc branek a na světelné tabuli svítil stav 3:4. V druhé půli prvního poločasu se házenkáři na obou stranách starali o svižnou a pohlednou házenou. V závěrečných minutách první půle si hostující tým vypracoval rychlé protiútoky a do šaten se odcházelo za stavu 8:12 pro Zubří. Ve druhé půli hráči pokračovali v rychlém tempu hry. Hranickým házenkářům se podařilo ve čtyřicáté minutě zápasu dotáhnout na rozdíl jedné branky, ale Zubřané zareagovali třemi rychlými góly a vzali si zpět čtyřbrankové vedení. Hosté si své vedení zodpovědně hlídali, ale Hranice dokázaly velmi rychle reagovat. Hranice nadále vyvíjely na hostující tým tlak, který přetavily ve vyrovnání 19:19 ve 23. minutě. Poté, co domácí hráč Mičkal proměnil sedmimetrový hod, na světelné tabuli svítil stav 20:19 pro Hranice. Házenkáři Hranic otočili vývoj zápasu ve svůj prospěch a po dramatickém závěru, ve kterém byl hlavním hrdinou domácí Kučerka, si v posledním utkání základní časti připisují výhru. Zubřané odjíždí z Hranic bez bodů a zklamáni, že se jim nepodařilo postoupit do vyřazovací části play-off..

Miroslav Bartoň, trenér Cementu Hranice: „Myslím si, že jsme ukázali v úvodu utkání, že na ně máme, ale prostě jsme nedokázali překonat brankáře Malinu. V prvních osmi minutách jsme měli vést 5:1. Potom v útoku v prvním poločase byla taková křeč pořád. S obranou jsem byl spokojený, až na malé výjimky. V druhém poločase jsme se krásně dotáhli na jednu branku a zase s takovými chybami, které se nás zatím drží, jsme znovu nechali soupeře odskočit. Posledních dvanáct minut bylo v naší režii. Jsem rád, že to kluci zvládli fyzicky až na tři výjimky v závěru i takticky. Myslím si, že tenhle tým má navíc, než letos dokázal, ale hlavně se musíme nachystat na příští sezónu.“

Dušan Poloz, trenér ROBE Zubří: „Těžko hodnotit zápas tak brzo. Jsem plný emocí a to, co jsem tvrdil v podstatě celou sezónu, že musíme vyhrát dva zápasy po sobě, abychom postoupili do play off, to jsme nesplnili, a proto si tam být ani nezasloužíme. Z mého pohledu je to velmi jednoduché. Co se týče zápasu jako takového, dvaadvacet gólu je opravdu málo. Útočná činnost nás bohužel velmi zklamala a to byla asi hlavní příčina té prohry.“

• Nejlepší střelci Hranic: Mičkal 6/5, Holiš 6, Mlotek 3, Bechný 3, Indrák 3
  • Nejlepší střelci Zubří: Korbel 4, Válek 4, Šustáček 3
  • Sedmimetrové hody při hře: 6/5 – 3/2
  • Vyloučení: 2:3
  • Rozhodčí: Bečička, Horák