Je to pro Cement Hranice dost velká ztráta prohrát v domácím prostředí

Foto ze zápasu Foto ze zápasu

STRABAG Rail Extraliga - 5. kolo

Cement Hranice - HBC Ronal Jičín 20:21 (6:11)

video-logo

V 5. kole STRABAG Rail Extraligy zavítal celek Jíčína na palubovku Hranic. Do začatku utkání vstoupily lépe hosté z Jíčína. Agresivní obranou a skvěle chytajícím golmánem Veverkou si hosté vypracovali hned pětibrankový náskok na začátku 10. minuty. Domácí tým prolomil svoje trápení v útoku až v 16. minutě prvního poločasu. Posledních deset minut prvního poločasu Hranice zlepšily obranu a hru v útočné fázi, což jim přineslo přijatelnější výsledek do druhé půle 6:11. Hranice v druhém poločase navázaly na posledních 10 minut z druhého poločasu a začaly se dotahovat na Jíčín. V 53. minutě se prosadil Tomáš Bechný z pivota a na světelné tabuli svítil vyrovnaný výsledek 17:17. Jíčín si zlomovou část zápasu ovšem pohlídal a zápas dovedl do vítězného konce.

Miroslav Bartoň, trenér Cementu Hranice: "Je to pro nás velká ztráta prohrát v domácím prostředí. Co jsme předvedli v prvních dvaceti minutách, proto nemám vysvětlení. Takové selhání v útočné fázi jsem za svoji dobu nezažil. Druhý poločas už byl z naší strany bojovný, ale pořád jsme se nemohli dostat do vedení. Znovu technické chyby nás přibrzdily v tom, abychom zápas otočili. Velká škoda a hodně nás ty body budou mrzet.“

Petr Mašát, trenér Ronalu Jičín: "Dnes určitě důležité vítězství se soupeřem na úrovni, kde se pohybujeme my. Jsem rád za předvedený výkon, hlavně v prvních dvaceti minutách prvního poločasu. Kde obrana s golmanem dobře fungovala a byla agresivní. Dostávali jsme střelce z Hranic pod tlak a dařilo se nám dávat jednoduchý góly z první a druhé vlny. Ale posledních 10 minut jsme dali vlastními chybami Hranicím šanci, aby se do konce poločasu dotáhly. Druhý poločas naivitou našeho mladí jsme dopustili, aby se Hranice dostaly úplně na dostřel. Chtěl bych pochválit mužstvo, že jsme ten zlomový moment dokázali ustát a zlomili jsme to v náš prospěch.“

• Nejlepší střelci Hranic: Magrla 4, Cáb 4, Šmíd 3
  • Nejlepší střelci Jičína: Krahulec 5, Kovařík 5, Pich 4
  • Sedmimetrové hody při hře: 1/1 - 1/1
  • Vyloučení: 2:3
  • Rozhodčí: Hanák, Pavlíček